УДК 336.744(4)
DOI: https://doi.org/10.31521/modecon.V9(2018)-10
Полагнин Д. Д., асистент кафедри публічних, корпоративних фінансів та фінансового посередництва, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, м. Чернівці, Україна
Борідка А. Ю., студентка, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, м. Чернівці, Україна
РОЗВИТОК ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ
В сучасних умовах розвитку економіки значне місце посідає європейська валюта. В статті досліджено шлях становлення євро, як однієї із провідних валют у світі. Також розглянуто питання розвитку та функціонування європейської валюти. Виявлено високий ступінь поширеності створення європейської валютної системи серед інших країн ЄС. Досліджено те, що створення ЄВС було стабілізуючим чинником по відношенню до цін і курсів в рамках ЄС, що сприяло формуванню єдиного ринку. Однак вона не вирішувала проблему проведення єдиної валютної політики. Обґрунтовано те, що в цілому, оцінюючи перспективи світової валютної системи в умовах виваженої і стратегічної поведінки європейських політиків і фінансистів, для євро прогнозували поступове зростання його ролі і заміну позицій долара на євро до певної пропорції на користь євро.
Ключові слова: євро, європейська валютна система (ЄВС), валюта, перспективи.
Література:
- Мітрі Ж. Ю. Становлення Європейського валютного союзу та його вплив на міжнародні ринки капіталів. – К., 2012. – 19 с.
- Вірван Л. Нова валюта старої Європи: перспективи розвитку // Банківська справа. – 2014. – № 3. – С. 36-38.
- Лисенко О. У долара незабаром з”явиться конкурент // Галицькі контракти. – 1998. – № 50. – C. 22–23.
- Олійник А. А. Національна валютна система в умовах глобалізації / А. А. Олійник // Економічний простір. – 2016. – № 110. – С. 27-38.
- Мітрі Жорж Юсеф. Європейська валютна спільнота: здобутки та втрати // Вісник Київського університету. – Міжнародні відносини. – 2012. – Вип. 7. Ч. ІІІ. – С. 94-98.
- Кузнєцов О. В. Аналіз порівняльних переваг євро відносно до долара та координація міжнародної валютної політики // Вісник Київського університету імені Т. Шевченка. – 1999. – Вип. 13. – С. 40-43.